PLPL ENEN


"Ścieżkę, którą chcemy iść,
należy wybrać sercem"

Paweł Dąbrowski

  Paweł Dąbrowski jest dyplomowanym nauczycielem jogi wg metody Iyengara. Praktykuje jogę od 1996 roku. Aktualnie prowadzi zajęcia w swojej szkole we Wrocławiu przy ul Orlej.
  Największy wpływ na zainteresowanie jogą miał Sensei Krzysztof Świercz (nauczyciel Aikido), który na swoich zajęciach na Politechnice Wrocławskiej zwrócił moją uwagę na jogę. I tak zaczęła się moja praktyka jogi z rozmaitych podręczników, aż w końcu z klasycznego już podręcznika o jodze "Światło jogi" B.K.S. Iyengara. Co raz bardziej zaciekawiony jogą, zacząłem szukać nauczycieli najpierw we Wrocławiu, potem w Polsce, aż trafiłem do Francji do Faeqa Birii, do którego jeździłem przez kilka lat na intensywne warsztaty jogi. W 2012 roku byłem w Indiach u B.K.S. Inegara na miesięcznej praktyce. Potem byłem jeszcze raz w Indiach w poszukiwaniu innych nauczycieli, ale jednak dla mnie największą zachętą do rozwoju są słowa pierwszego nauczyciela Zen, że "ten kto zna naturę umysłu, ten nie potrzebuje mądrych ksiąg i nauczycieli" czyli praktyka, praktyka, praktyka (sadhana)…
Barbara Chałat

  Joga fascynowała mnie od kiedy dowiedziałam się o jej istnieniu, czyli gdzieś na początku szkoły średniej. Przez całe życie czytałam wszystko co miało z nią jakiś związek.
Od kiedy stanęłam na macie nieustannie doznaje olśnień, że to o czym tyle czytałam, to właśnie tak się czuje. I to co się czuje jest dla mnie w jodze najważniejsze i jeżeli mogę komuś coś o jodze przekazać to chciałabym właśnie to, żebyś ty też mógł poczuć siebie. Joga jest moja najlepszą i najwierniejszą przyjaciółką. Zawsze jest pod ręką, kiedy jej potrzebuję i nigdy nie zawiodła pokładanych w niej nadziei.


Iga Baworowska

Moje pierwsze kroki - te w życiu i te na macie, stawiałam pod czujnym okiem Mamy. Początkowo joga była dla mnie po prostu formą ruchu, która miała być bezpieczna i efektywna. W miarę upływu czasu, zanurzałam się w jodze - nauczyłam się obserwować ciało, oddech i swoje reakcje... W praktyce jogi wg metody BKS IYENGAR'a fascynuje mnie precyzja i konsekwencja w wykonywaniu asan, które nieuchronnie prowadzą do równowagi. Z biegiem lat coraz bardziej interesowałam się jogą, co zaowocowało udziałem w Kursie Polskiego Stowrzyszenia Jogi Iyengara , prowadzonym przez Konrada Kocota w Krakowie. W grudniu 2010 roku zdałam egazmin i uzyskałam certyfikat stopnia nauczycielskiego Introductory I.


II.1 tapah svadhyaya Isvarapranidhanani kriyayogah

Płomienny zapał w praktyce, samopoznanie, studiowanie pism i poddanie się Bogu są aktami jogi.

ANANTA Pracownia Jogi

tel. 505 923 001

pawel@ai-joga.pl