PLPL ENEN


"Ścieżkę, którą chcemy iść,
należy wybrać sercem"

Paweł Dąbrowski

Chcę zaprosić wszystkich chętnych na zajęcia Jogi wg metody B.K.S. Iyengara. Postanowiłem zacząć dzielić się moją wiedzą o Jogasanie z ludźmi, którzy szukają odpowiedniej dla siebie formy aktywności, a która jednocześnie daje coś więcej niż zwykłą sprawność fizyczną. Regularne ćwiczenia Jogasany zacząłem w 2003 roku w szkole Darka Wojteczka i Agnieszki Oleksyn, chociaż moja fascynacja Jogą wg metody Iyengara zaczęła się wcześniej. Od tamtej pory uczestniczyłem również w obozach organizowanych przez nauczycieli seniorów takich jak Jurek Jagucki, Henryk Liśkiewicz i Faeq Biria, którzy wiernie transmitują nauki B.K.S. Iyengara.


Pragnę podziękować moim nauczycielom, którzy nadali mi kierunek i swoim przykładem pokazali, że doskonalenie się w człowieczeństwie jest warte trudu:

Krzysztofowi Świerczowi
Darkowi Wojteczkowi
Henrykowi Liśkiewiczowi
Jurkowi Jaguckiemu
Moim rodzicom
Żonie
NaturzeIga Baworowska

Moje pierwsze kroki - te w życiu i te na macie, stawiałam pod czujnym okiem Mamy. Początkowo joga była dla mnie po prostu formą ruchu, która miała być bezpieczna i efektywna. W miarę upływu czasu, zanurzałam się w jodze - nauczyłam się obserwować ciało, oddech i swoje reakcje... W praktyce jogi wg metody BKS IYENGAR'a fascynuje mnie precyzja i konsekwencja w wykonywaniu asan, które nieuchronnie prowadzą do równowagi. Z biegiem lat coraz bardziej interesowałam się jogą, co zaowocowało udziałem w Kursie Polskiego Stowrzyszenia Jogi Iyengara , prowadzonym przez Konrada Kocota w Krakowie. W grudniu 2010 roku zdałam egazmin i uzyskałam certyfikat stopnia nauczycielskiego Introductory I.


II.1 tapah svadhyaya Isvarapranidhanani kriyayogah

Płomienny zapał w praktyce, samopoznanie, studiowanie pism i poddanie się Bogu są aktami jogi.

ANANTA Pracownia Jogi

tel. 505 923 001

pawel@ai-joga.pl